okna drewniane i drewniano-aluminiowe

/okna drewniane i drewniano-aluminiowe

OKNA DREWNIANE

Firma POZBUD T&R S.A. to polski producent okien drewnianych, który od ponad 30 lat doskonali technologię budowy stolarki. W ofercie znajdują się okna energooszczędne i pasywne.

OKNA DREWNIANE

Na stabilność konstrukcji ramy i skrzydła okien drewnianych firma POZBUD daje 10 lat gwarancji.

Okna są wykonane z drewna klejonego i zabezpieczone najwyższej jakości lakierami ekologicznymi. Drewno można wybarwić na wiele kolorów i odcieni zachowując widoczne usłojenie i naturalny wygląd. Okna można również pomalować farbami kryjącymi. Możliwe jest zastosowanie różnych kolorów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie okna.

Gama modeli drewnianych, podzielona ze względu na konstrukcję i głębokość profilu ramy, obejmuje okna:

STANDARD 68

Rama okna zbudowana jest z trzech warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Dzięki temu rama jest stabilna i odporna na zmiany temperatury i wilgotności. Dzięki mocnej, warstwowej konstrukcji ramy i wysokiej klasy okuciom jesteśmy w stanie konstruować okna o bardzo dużych powierzchniach. Skrzydło uchylane i otwierane może mieć szerokość do 1,6 m i wysokość nawet do 3 m. Najlepszy współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw, jaki można osiągnąć dla systemu 68 mm to 1,0 W/m2K.

THERMO 78

Rama okna zbudowana jest z czterech warstw odpowiednio przygotowanego drewna.Grubszy profil pozwala na zamontowanie trzyszybowego pakietu o lepszych parametrach termoizolacyjnych. Dodatkowo pozytywnie wpływa na izolację akustyczną okna – odgłosy z zewnątrz są wyraźnie wyciszone. Pakiet wypełniony gazem szlachetnym i zaopatrzony w tzw. ciepłe ramki ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła – nawet 0,5 w/m2K. W efekcie wskaźnik przenikalności cieplnej dla całego okna może osiągnąć wartość 0,9 W/m2K.

PREMIUM 92

Głęboki profil ramy pozwala na montaż “ciepłych” wkładów szybowych o dwóch, a nawet trzech komorach. Z kolei samo drewno jest dobrym izolatorem akustycznym, a przy tej grubości również termicznym. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy okna, które skutecznie wyciszą niepożądane odgłosy z zewnątrz i zatrzymają ciepło wewnątrz. Profil głębokości 92mm pozwala na całkowitą swobodę w doborze wkładów szybowych. Przy zastosowaniu wkładu o współczynniku przenikania ciepła Uw 0,5 W/m2K całe okno uzyskuje wynik na poziomie 0,7 W/m2K

EXTERM 88

W przypadku okien Exterm 88 rama zbudowana jest z 4-warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Okna Exterm 88 są lakierowane w najnowocześniejszej w Polsce zautomatyzowanej lakierni, która pozwala z wielką dokładnością nakładać poszczególne warstwy zabezpieczające drewno. Pakiet wypełniony gazem szlachetnym i zaopatrzony w tzw. ciepłe ramki ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła – nawet 0,5 w/m2K. W efekcie wskaźnik przenikalności cieplnej dla całego okna może osiągnąć wartość 0,8 W/m2K.

PREMIUM LINE 93

Serię okien Premium Line wyróżnia przede wszystkim nowoczesna stylistyka. Powierzchnia ramy i skrzydła została wyrównana do jednej płaszczyzny, zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony. Dzięki temu zabiegowi okno nabrało ultranowoczesnego wyglądu. W przypadku okien Premium Line grubość ramy wynosi 93 mm. Zbudowana jest z 4-warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Do produkcji okien wykorzystywane jest wyłącznie wysokiej klasy drewno selekcjonowane z drzew europejskich oraz egzotycznych.

PASSIVE 92

Aby maksymalnie ograniczyć ucieczkę ciepła przez ramy okien, firma POZBUD stworzyła w nich specjalne komory wypełnione aerożelem. Materiał ten ma wielokrotnie niższy wskaźnik przenikalności cieplnej niż samo drewno. W unikalnej ramie montujemy wkład składający się z trzech lub nawet czterech szyb. Przestrzenie miedzy szybami wypełnione są gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem). W efekcie całe okno wyposażone w szybę Ug=0,5 W/m2K uzyskuje współczynnik poniżej 0,7 W/m2K.

Od zewnątrz okna są dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wody i słońca. W najbardziej narażonych miejscach zastosowano aluminiowe lub drewniane okapniki. Oprócz zwiększenia trwał ości konstrukcji, dzięki okapnikom możemy oknom drewnianym nadać różny wygląd ? dostępne są zaokrąglony Softline, prosty Modern oraz okapnik drewniany Classic.

MODERN
SOFTLINE
RETRO

OKNA DREWNIANO-ALUMINIOWE

Rama okna zbudowana jest z czterech warstw (dot. wszystkich modeli poza 68mm, gdzie są 3 warstwy). Każda z warstw klejona jest z kolejną w ten sposób, że ich słoje ułożone są ze sobą naprzemiennie. Dzięki temu materiał konstrukcyjny jest bardzo odporny na wypaczanie, skręcanie i odkształcenia mechaniczne. W efekcie rama jest stabilna i odporna na zmiany temperatury i wilgotności. W oknach można zamontować ciepłe wkłady szybowe. Głębszy profil pozwala na montaż wkładó w trzy- i cztero-szybowych. Wkłady mogą być zaopatrzne w tzw. ciepłą ramkę miedzyszybową, która znacząco polepsza właściwości termiczne okna na styku z ramą. Możliwe jest również skonstruowanie przeszklenia dla narożnika budynku, w którym szyby łaczą się ze sobą bezpośrednio (szyba do szyby). Nie ma potrzeby stosowania w tym miejscu pionowej części ramy. W miejscu łączenia jest tylko wąski pasek ciemnego szkła, który praktycznie nie zasłania widoku na zewnątrz i jest prawie niewidoczny. Drewno jest również dobrym izolatorem akustycznym. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy okna, które skutecznie wyciszą niepożądane odgłosy z zewnątrz i zatrzymają ciepło wewnątrz.

GEMINI PASSIVE 92

Ten model to  szczytowe osiągnięcie firmy POZBUD w dziedzinie produkcji okien. Przeznaczony jest do wykorzystania w budynkach wysoce energooszczędnych i pasywnych. Aluminiowa, zewnętrzna część okna chroni wewnętrzną, drewnianą ramę przed działaniem czynników atmosferycznych. Wewnątrz budynku możemy cieszyć się ładnymi i ciepłymi w odbiorze ramami drewnianymi. Wewnątrz ramy drewnianej umieszczono specjalne komory wypełnione aerożelem a pomiędzy warstwą aluminium a drewnem umieszczono specjalny izolator termiczny. Całe okno wyposażone w szybę Ug=0,5 W/m2K uzyskuje współczynnik poniżej 0,7 W/m2K.

GEMINI PREMIUM 92

Profil o głębokości 92 mm daje dużą swobodę w konstrukcji okien. Wielkie, jednocześnie bezpieczne i ciepłe przeszklenia nie są już problemem. Taka rama pozwala na zamontowanie najlepszych wkładów szybowych na rynku o głębokości nawet 56 mm.W tym modelu montuje się wkład składający się z trzech lub nawet czterech szyb. Szyby uzyskują wskaźnik przenikalności cieplnej Uw na poziomie nawet 0,3 W/m2K, a całe okno  poniżej 0,7 W/m2K.

GEMINI EXTERM 88

Najwyższej jakości okna, których profil o głębokości 88 mm nie nakłada praktycznie żadnych ograniczeń w zakresie grubości wkładów szybowych czy wielkości przeszkleń. Przy tym, jako propozycja tańsza od flagowych modeli premium 92 i passive 92, znajduje jeszcze więcej nabywców.Ze względu na parametry jakimi musi charakteryzować się okno pasywne, jest ono produkowane tylko i wyłącznie z jednego rodzaju drewna – sosny. Szyby uzyskują wskaźnik przenikalności cieplnej Uw na poziomie 0,5 W/m2K, a całe okno  0,8 W/m2K.

GEMINI THERMO 78

Grubszy profil  pozwala na zamontowanie trzyszybowego pakietu o lepszych parametrach termoizolacyjnych. Dodatkowo pozytywnie wpływa na izolację akustyczną okna – odgłosy z zewnątrz są wyraźnie wyciszone. Maksymalny rozmiar skrzydła uchylno-rozwieranego to 160 cm szerokości i nawet 300 cm wysokości. Rama okna zbudowana jest z czterech warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Ze względu na parametry jakimi musi charakteryzować się okno pasywne, jest ono produkowane tylko i wyłącznie z jednego rodzaju drewna – sosny. Szyby uzyskują wskaźnik przenikalności cieplnej Uw na poziomie 0,7 W/m2K, a całe okno  0,9 W/m2K.

GEMINI STANDARD 68

Rama okna zbudowana jest z trzech warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Okno standardowo wyposażone jest w jednokomorowy wkład szybowy ale profil głębokości 68 mm pozwala na zamontowanie również wkładu dwukomorowego, o znacznie lepszych parametrach termoizolacyjnych. Najlepszy współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw, jaki można osiągnąć dla tych okien to 1,0 W/m2K. Skrzydło uchylane i otwierane może mieć szerokość do 1,6 m i wysokość nawet do 3 m. Okna bez funkcji otwierania mogą mieć jeszcze większe rozmiary.

Do produkcji okien wykorzystywane jest wyłącznie wysokiej klasy drewno selekcjonowane z certyfikatem FSC, z drzew europejskich oraz egzotycznych. Odmiany europejskie to chętnie wybierane przez klientów dąb, modrzew, świerk i sosna. Ten ostatni charakteryzują też jedne z najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Egzotyczne gatunki importowane to m.in. meranti prime select, majau, sapeli, palapi i matoa. Mają wysoką twardość oraz naturalną odporność na czynniki atmosferyczne i świetnie sprawdzają się w naszych warunkach pogodowych. Charakteryzują się również innym usłojeniem oraz kolorystyką.

DĄB
MERANTI PRIME SELECT
SOSNA